Læsser

Ansatte

Vi er ca. 80 medarbejdere på Ranum Efterskole College

– og tilsammen dækker vi et hav af muligheder!

Ledelsen

matt

Matthew Danaher

Uddannelsesleder

Ranum_EC_Peter_Kristensen_web

Peter Kristensen

Pædagogisk leder

REC_Employees_Circle_website_v3_15163

Olav Storm

Forstander

Ranum_EC_Carl_Bennison_web

Carl Bennison

Administrativ leder

Lærere

Mette Stoettrup

Mette Støttrup Jensen

Dansk, psykologi, filosofi, Cuba

Ranum_EC_Andreas_Latz_web

Andreas Latz

Tysk, Sejlads, Golf, Volleyball

Ranum_EC_Andreas_Hansen_web

Anders Brichstein Hansen

Matematik, Biologi, Idræt, Vejleder

REC_Employees_Circle_website_v3_151654

Steen M. Thomsen

Engelsk, dansk, huskoordinator

Kirstine Sørensen

Kristine Sørensen

Matematik, Dansk og Engelsk

Lise Ramløse

Lise Ramløse Hedegaard

IGCSE English, IGCSE French, Engelsk, Dansk, Visuelt Design og praktikantkoordinator.

Ranum_EC_Kim_Glerup_web

Kim Glerup

Dansk, Dykning, Idræt, Samfundsfag og Surf

Liv

Liv Inken Gunnarsen

IGCSE Danish & Engelsk

Ranum_EC_Rikke_Wulff_Andreasen_web

Rikke Wulff Andreasen

Studievejleder, Dansk og Samfundsfag

Lærer Ann Charlotte Birk Bennison

Ann Charlotte Birk Bennison

Samfundsfag, Matematik, Politik og Samfund og Dans

Ranum_EC_Tine_Valois_web

Tine Valois

IGCSE English, IGCSE Global Perspectives og IGCSE Business Studies

Kristian Fog

Kristian Fog

Dansk, Idræt og Produkt Formgivning

Ranum_EC_Gerti_Jensen_web

Gerti Jensen

IGCSE German, Tysk og Dykning

Ranum_EC_Ning_Xu_XL_web

Ning xu

Mandarin, Engelsk og Kinakoordinator

Ranum_EC_Peter_Friis_Andersen_web

Peter Friis Andersen

IGCSE Pure Science Biology, IGCSE Marine Science, Fit for Fight

Ranum_EC_Anja_Lykke_Nielsen_web

Anja Lykke Nielsen

Tysk, Matematik, Religion, Idræt, Adventure og Wakeboard

Ranum_EC_Heidi_Lillelund_Jensen_web

Heidi Lillelund

Idræt, Naturfag, Adventure og Matematik

Michael Falkenberg

Michael Falkenberg Larsen

Outdoor, Surf, Wakeboard og pedelmedhjælper

Ranum_EC_Anne_Roglid_web

Anne Rogild

IGCSE Maths, Engelsk, Matematik, Ridning og vejleder

Mette

Mette Skov Abildgaard

IGCSE Danish, IGCSE Physical Education og Water Performance

REC_Employees_Circle_website_v3_151623

Lenore Tjalla Elsborg

Dansk, influencer og visuelt design

REC_Employees_Circle_website_v3_151656

Steven Bates

IGCSE Science, IGCSE Maths, Geography og Cheerleading

Heine

Heine Christian Kiesbüy

IGCSE Combined Science og naturfag

Mette Moesgaard Lundbye

Mette Mosegaard Lundbye

Dansk, Engelsk og Musik

Carsten Ardal

Carsten Ardal

Dansk, Billedkunst, Dykning og Animal Welfare

Ranum_EC_Rolf_Iversen_web

Rolf Iversen

Fysik/Kemi, Matematik, Naturfag, Combined Science og Dykning

Annemette Bach

Annemette Bach

Matematik, Boksning og Karate

Ranum_EC_Luke_Cookson_web

Luke Cookson

IGCSE French, Fransk, Model UN og Religion

Rune

Rune Ditlev Henriksen

IGCSE English, Matematik, Adventure

REC_Employees_Circle_website_v3_151646

Jess Frost

Engelsk, Matematik, Idræt, Dans og Malaysia

Jacob Bo Hussmann

Engelsk, Matematik, Idræt, Fit for Life

REC_Employees_Circle_website_v3_151648

Mathias K. Rathmann

Historie, Engelsk, Idræt, Politik & Samfund og Huskoordinator

REC_Employees_Circle_website_v3_151649

Mathilde B. Johansen

Dansk, Innovation og Kristendom

Isa

Isabel Perales Pérez

IGCSE History, IGCSE9 Global Perspectives, Spansk, ESC Coordinator

Ansat Camilla Valsted

Camilla Bach Valsted

IGCSE Dansk, Fit for Life

Richard Brown2

Richard Brown

IGCSE English, IGCSE Business Studies, IGCSE Enterprise og Street Performance

Ranum_EC_2

Louise Højen

IGCSE Spanish, Global Perspectives, Spansk og Yoga

Ranum_EC_

Cecilie Bech Poulsen

IGCSE Math, IGCSE English, Matematik og Studievejleder

Ammar Hasic_lærer_2019

Ammar Hasic

Tysk og Basketball

Anders Riishøj Kronholt

Anders Riishøj Kronholt

Naturfag, Matematik, Adventure

nanna

Nanna Danaher

Dansk, Historie og Samfundsfag

Jonas

Jonas Østergaard Pedersen

Global Perspectives, Engelsk, Filosofi & Musik

Rasmus_Venneberg

Rasmus Diget Venneberg

Dansk, Matematik, Idræt, Dykning

Line Meldgaard

Line Meldgaard Børjesson

eSport, IGCSE English & Engelsk

Lærer Troels Bjørn

Troels Bjørn

Dykning, IGCSE English, Engelsk og Politik & Samfund

Employee Natasha

Natasha Hedegaard Jensen

Naturfag, Matematik & Dans

Sofie Dybdal

Sofie Frederikke Dybdal

Engelsk, Dansk, Kristendom & Musik

Maria Snapes

Maria Snapes

Dansk & Surf

Employee Mick Purkær Madsen

Mick Purkær Madsen

Engelsk, Dansk, Funktionelt Design & Fodbold

Thea_Cirkel_2022

Thea Thingstrup Mathieu

Naturfag, Matematik og Wakeboarding

Mick

Mick Johns

Sejlads og Engelsk

Dina Bach Olsen lærer

Dina Bach Olesen

Matematik, SP&F og Board Performance

Husfeer/Husalfer

Ranum_EC_Karina_Dahl_web

Karina Dahl

Husfe, Ridning og Rengøring

Ranum_EC_Ebbe_Hald_web

Ebbe Hald

Husalf

Ranum_EC_Susanne_Damgaard_web

Susanne Damgaard

Socialrådgiver, Sygeplejerske og Husfe

Ranum_EC_Jan_Rind_Jensen_web

Jan Rind Jensen

Husalf og bager

Administration & Kontor

mie-circle

Mie Sørensen

Forretningsfører

Ranum_EC_Ann-Sophie_Hoeffner_web

Ann-Sophie Høffner

Sekretær & Adminstration

Ranum_EC_Karen_Borup_web

Karen Borup

Konsulent

Joan-circle

Joan Just Sørensen

Kontorassistent & Økonomi

Ranum_EC_Birgit_web

Birthe V. Petersen

International Administrator & Cambridge Exam Officer

REC_Employees_Circle_website_v3_15162

Ib Christensen

Konsulent

Henriette cirkel

Henriette Skjødt-Jakobsen

Sekretær og sommerskole koordinator

Carina cirkel

Carina Overgaard

Sekretær

Marketing, Kommunikation & IT

ranum_ec_rasmus_badstue_web

Rasmus Badstue

IT- Support, Marketing og Social Media, E-sport, Computer & IT

Nigel

Nigel Hopwood

Design, marketing, Indien

sif1_Cirkler_2021

Sif Simonsen

Marketing, PR og Medie.

Teknik, pedeller mm.

Ranum_EC_Joern_Kvist_Nielsen_web

Jørn Kvist Nielsen

Teknisk Serviceleder

Ranum_EC_Tom_Soerensen_web

Tom Sørensen

Pedel og Grejbank

Ranum_EC_Niels_Soendergaard_web

Niels Sødergaard

Pedel

Niels Jensen

Niels Jensen

Chauffør og Pedel

gert-2021

Gert Frøslev

Håndværkerpedel

lars-c-2021

Lars Christian

Pedelmedhjælper & medhjælper i Projekt Greenfingers.

lars-s-2021

Lars

Pedelmedhjælper

Køkken

jesper

Jesper Kofoed

Køkkenchef

Jacob Vangaa

Jacob Vangaa

Souchef

thi_long_150px

Thi Long

Køkkenmedhjælper

Thea-Sloth

Thea Sloth

Køkkenmedhjælper

hanne_geil_150px

Hanne Geil

Køkkenmedhjælper

Jeanette F

Jeanette Fransgaard

Ernæringsassistent

Ranum_EC_Jytte-Greth_Kitchen

Jytte Greth

Køkkenmedhjælper

Tanja_3

Tanja Engen

Bager og konditor

Rikke

Rikke Fragtrup

Køkkenassistent

Laila

Laila Nielsen-Man

Kok

Maria-Sørensen

Maria Sørensen

Køkkenassistent

Rengøring

malene-2021

Malene Winfeld

Serviceassistent

Brian

Brian Klemmensen

Serviceassistent

Trainees

Hanga_cirkel_22

Hanga Hasznos

Trainee

Ida Hvolby

Trainee

ECS Volunteers

cropped-Ranum_EC_Logo_Aquamarine_RGB_M-1.png
cropped-Ranum_EC_Logo_Aquamarine_RGB_M-1.png
cropped-Ranum_EC_Logo_Aquamarine_RGB_M-1.png
da_DKDanish