Efterskolernes

Aften 2021

Efterskolernes Aften d. 13. januar

 

I år bliver Efterskolernes Aften lidt anderledes, end vi er vant til – selvfølgelig med respekt for coronasituationen. Vi ville så gerne have inviteret dig til Ranum og vise vores efterskole, men denne gang bliver det digitalt. Og det kan helt sikkert også noget. Vi forsøger at være så nærværende som muligt, så du stadig får en god fornemmelse af vores mangfoldige og fantastiske fællesskab.

Få et uforglemmeligt efterskoleår.

Hvordan bliver Efterskolernes Aften så?

Hvis du ikke allerede har set det, så har vi lagt en masse nye rundvisningsdatoer ud for på den måde at have færre besøgende på skolen ad gangen. Book endelig en dato, så du kan mærke efterskolelivet og blive vist rundt af vores elever.

Derudover er der live oplæg og opvisning, og det er det, du melder dig til her.

Når du har tilmeldt dig, får du et link til vores live sending fra Efterskolernes Aften.

Vi håber virkelig, du vil følge med på dagen og ellers at vi ses på rundvisning.

Klar til Efterskolernes Aften?

Vi skal nok sørge for at gøre aftenen så spændende som muligt.

da_DKDanish