Vi er ca. 80 medarbejdere på Ranum Efterskole College

og tilsammen dækker vi et hav af muligheder!

Ledelsen

REC_Employees_Circle_website_v3_15163

Olav Storm

Forstander

 

REC_Employees_Circle_website_v3_15164

Joakim Philipsen

Viceforstander

 

Ranum_EC_Peter_Kristensen_web

Peter Kristensen 

Pædagogisk leder

 

REC_Employees_Circle_website_v3_151632

Stine Møldrup

Dansk afdelingsleder

 

Ranum_EC_Matthew_Dhaner_web

Matthew Danaher

International afdelingsleder

 
Marketing, Komunikation & IT

Rasmus Badstue

IT- Support, Marketing og Social Media

 

Lasse Møller Badstue

Digital marketing

 

Rie H. Drejer

PR og Kommunikation

 
Lærer

REC_Employees_Circle_website_v3_15164

Mette Støttrup Jensen

Lærer

 

Charlotte Linder

Lærer

 

Andreas Latz

Lærer

 

Anders Hansen

Lærer

 

REC_Employees_Circle_website_v3_15164

Anemette Bach

Lærer

 

Ida Langberg

Lærer

 

Anita Lisby Skals

Lærer

 

Thomas Bjerg

Lærer

 

REC_Employees_Circle_website_v3_15164

Nina Kaae

Lærer

 

Uwe Gröschel

Lærer

 

Cecilie Bech Poulsen

Lærer

 

Kim Glerup

Lærer

 

Rikke Wulff Andreasen

Lærer

 

Steen M. Thomsen

Lærer

 

Thomas Sloth Larsen

Lærer

 

Ammar Hasic

Lærer

 

Tine Valois

English IGSCE, Business studies, Global perspectives
tv@ranumefterskole.dk

Lise Ramløse Hedegaard

Engelsk, English Second IGCSE, Dansk, Visuelt Design og Nepal.
lr@ranumefterskole.dk

Gerti Jensen

IGCSE German, Tysk, Dykning og Klatring.
gj@ranumefterskole.dk

Ning xu

Kinesisk, engelsk og Kina koordinator.
xn@ranumefterskole.dk

Peter F. Andersen

Hardball, Fysik, Combined science & Marine science.
pfa@ranumefterskole.dk

Steen V. Thomsen

Tysk, Spansk og Sejllads.
svt@ranumefterskole.dk

Stine Vestergaard Olsen

Matematik, musik, sang og kor.
sv@ranumefterskole.dk

Heidi Lillelund

Matematik, Naturfag, Idræt og Nepal.
hlj@ranumefterskole.dk

Ann Charlotte Birk Koch

Dansk, Matematik og Dans.
ack@ranumefterskole.dk

Anne Rogild

Engelsk, Matematik og Ridning.
ar@ranumefterskole.dk

Lenore Tjalla Elsborg

Dansk, medborgerskab, visuelt design og merkantil.
te@ranumefterskole.dk

Steven Bates

Science, Math, Geography, Swimming og Street Performance.
sb@ranumefterskole.dk

Heine Christian Kiesbüy

IGCSE Combined Science
hck@ranumefterskole.dk

Carl Bennison

Musik, IGCSE Engelsk og Matematik
car@ranumefterskole.dk

Carsten Ardal

Dansk og Engelsk.
ca@ranumefterskole.dk

Lasse H. Drejer

Matematik, IGCES math. Fysik, Combined Sicence, Kemi, Biologi, Sejlads og Nepal.
ld@ranumefterskole.dk

Rolf Iversen

Fysik/kemi, Matematik, Biologi, Combined Science og Dykning.
ri@ranumefterskole.dk

Søren Møller Rasmussen

Fysik/Kemi, Matematik og Musik.
sr@ranumefterskole.dk

Luke Cookson

Fransk
anth0232@ranumefterskole.dk

Christiane C. Beck Petersen

Engelsk, musik og Business Studies IGCSE.
ccbp@ranumefterskole.dk

Louise Højen

Spansk IGCSE, Spansk, Global Perspectives og Yoga.
lh@ranumefterskole.dk

Jess Frost

Engelsk, Idræt, Matematik, Dans og Malaysia.
jf@ranumefterskole.dk

Kathrine V. Dohn

Engelsk, dansk, historie, samfundsfag og cheerleading.
kd@ranumefterskole.dk

Mathias K. Rathmann

Historie, Engelsk, Idræt, Politik, Samfund og Hardball/REC Challenge.
mkr@ranumefterskole.dk

Mathilde B. Johansen

Dansk, Innovation og Kristendom.
mbj@ranumefterskole.dk

Mette B. Larsen

Dansk, Geografi og Adventure.
ml@ranumefterskole.dk

Richard Brown

EVS-volontør
rib@ranumefterskole.dk

Husfeer

Susanne Damgaard

Socialrådgiver og Sygeplejerske.
sd@ranumefterskole.dk

Ebbe Hald

Husfe med byens vildeste latter.
eh@ranumefterskole.dk

Karina Dahl

Rengøring og husfe.
kjd@ranumefterskole.dk

Administration

Mie Sørensen

Økonomi
mie@ranumefterskole.dk

Ann-Sophie Høffner

Sekretær, Administration og Ridning.
ah@ranumefterskole.dk

Karen Borup

Konsulent
kb@ranumefterskole.dk

Joan Just Sørensen

Kontorassistent og Økonomi.
jj@ranumefterskole.dk

Birthe V. Petersen

International Administrator &
CIE Exam Officer
bp@ranumefterskole.dk

Rie H. Drejer

Sekretær og kommunikationsmedarbejder.
rie@ranumefterskole.dk

Køkkenpersonale

Henrik Mouritsen

Køkkenchef/gastronomisk udvikler og Underviser i profilfaget gastronomi.
hm@ranumefterskole.dk

Åse Olesen

Køkkenassistent i Seminariehuset
ao@ranumefterskole.dk

Jan Rind Jensen

Husalf i Ranumhus, bager og underviser i konditori.
jr@ranumefterskole.dk

John Thomsen

Køkkenhjælp i Seminariehuset
jbt@ranumefterskole.dk

Jesper Kofoed

Kok/underviser i Gastronomi.
jlk@ranumefterskole.dk

Rikke Dunker

Kok i Seminariehuset
rd@ranumefterskole.dk

Hanne Hundahl

Køkkenassistent i Kærhuset
hh@ranumefterskole.dk

Jytte Greth

Køkkenassistent
jy@ranumefterskole.dk

Christian Mejlby Johansen

Kok
cmj@ranumefterskole.dk

Olgeir Petursson

Kok
op@ranumefterskole.dk

Teknik & Pedel

Jørn Kvist Nielsen

Teknisk Serviceleder.
jn@ranumefterskole.dk

Tom Sørensen

Pedel Kærhuset, Grejbank og Cross.
ts@ranumefterskole.dk

Niels Søndergaard

Pedelmedhjælper.

Ammar Hasic

Lærer

Rengøring

Margit Bunde Jensen

Rengøringsansvarlig
mj@ranumefterskole.dk

Karina Dahl

Rengøring og husfe.
kjd@ranumefterskole.dk

da_DKDanish
en_GBEnglish da_DKDanish